Prelegenci

Prelegenci

  Janusz Dziewit – Prezes Zarządu w Polskim Stowarzyszeniu Asesorów Metody AC/DC
Od ponad 29 lat ściśle związany z branżą HR, jako osoba zarządzająca Experum HR, a także konsultant, trener i mentor. W swojej pracy specjalizuje się m.in. w projektowaniu systemów kompetencyjnych, w rekrutacjach kandydatów na stanowiska wyższego szczebla zarządzania metodą Executive Search, audytach personalnych z wykorzystaniem metody Development Center, projektowaniu i koordynowaniu realizacji kampanii rekrutacyjnych, badanie nastrojów pracowników, systemów kompetencyjnych ocen okresowych, projektowaniem i realizacją rozwoju pracowników oraz projektów badawczych na rynku pracy. Jako trener projektuje i prowadzi programy rozwojowe z zakresu niwelowania luk kompetencyjnych, umiejętności miękkich oraz specjalistycznych – Assessment Centre, rekrutacji i selekcji, zarządzania oraz komunikacji interpersonalnej. Trener wiodący w „Szkole Asesorów” Experum HR. Twórca metody „Modelowania Kompetencji” ukierunkowanej na niwelowanie luk kompetencyjnych. W pracy konsultanckiej doradza firmom w zakresie strategii HR.

Temat wystąpienia: Jakość stosowania metody AC/DC w Polsce – perspektywa Działów HR oraz Model kompetencyjny, czyli kontekst diagnozy AC/DC

dr Zbigniew Piskorz, Uniwersytet SWPS

Wykładowca na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Specjalizuje się w psychologii pracy i organizacji, a w szczególności w obszarze: zachowania organizacyjne, diagnoza kompetencji zawodowych, kształtowanie i zmiana postaw pracowniczych oraz psychologią przywództwa organizacyjnego. Posiada doświadczenie w projektowaniu i prowadzeniu sesji AC/DC. Jest członkiem Rady Certyfikacyjnej Szkół Asesorów PSAMAC/DC.  Autor kilkudziesięciu artykułów i rozdziałów w książkach. Od lat współpracuje jako konsultant z organizacjami gospodarczymi.

Temat wystąpienia: Czy z twarzy można wyczytać sukces

Karolina Dziewit – Business Unit Manager w Experum HR

Od 11 lat związana z branżą HR. Koordynator i Asesor diagnoz kompetencyjnych Development Center i Assessment Center. Prowadzi sesje feedbackowe po sesjach AC/DC oraz po kompetencyjnej ocenie okresowej 360 stopni. Przeprowadza programy rozwojowe z zakresu kompetencji miękkich, takich jak komunikacja, zarządzanie, współpraca. Prowadzi indywidualne sesje rozwojowe dla specjalistów i kadry zarządzającej, wykorzystując m.in. coaching i mentoring. Projektuje i realizuje projekty z zakresu diagnoz kompetencyjnych wg metody Assessment oraz Development Center.

Temat wystąpienia: Model kompetencyjny, czyli kontekst diagnozy AC/DC

Katarzyna Kisiel – Asesor, Coach i Trener w Biznes Rozwój Ludzie

Menadżerka z wieloletnim doświadczeniem, certyfikowana Trenerka Biznesu i certyfikowana Asesor metody AC/DC. Wspiera efektywność biznesową firm poprzez wdrażanie strategii z obszaru tzw. “miękkiego” HR-u, budowania wizerunku pracodawcy oraz usprawniania komunikacji wewnętrznej. Pracuje z firmami, które nie posiadają w swojej strukturze HR Business Partnera, chcą stworzyć procesy HR w swojej organizacji od podstaw lub posiadają pojedyncze stanowiska odpowiedzialne za politykę HR i zależy im na możliwości konsultowania procesów.

Temat wystąpienia: Wykorzystanie metody AC/DC oraz kompetencji Asesora w pracy HR Business Partnerów oraz Menadżerów

Grzegorz Pętal – Senior HR Manager w

Jego przygoda z biznesem trwa już ponad 15 lat. W ciągu tego okresu zdobył bogate doświadczenia menedżerskie w obszarze HR (Strategiczny i Operacyjny) budując, rozwijając i zarządzając złożonymi zespołami HR na poziomie kraju i podległego mu Regionu (Centralna Europa i Zachodnia Azja), gdzie miał okazję współpracować i czerpać z doświadczeń liderów w branżach takich jak: Automotive, Energetyka, Bankowość.  Obecnie realizuje swoją własną inicjatywę pod nazwą Leannova, współpracując z Kaizen Institute Poland, wraz z którym angażuje się w liczne projekty doradcze i szkoleniowe z obszaru HR & Lean Management/Kaizen dla firm z branż produkcyjnych, logistycznych, handlowych i usługowych.

Temat wystąpienia: Kompetencje 2.0: Jak zespoły HR, budując systemy kompetencyjne, mogą wspierać ciągłe doskonalenie organizacji w duchu Lean Management

Paneliści debaty asesorskiej

Anna Valet – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Posiada bogate doświadczenie w obszarze HR, w tym w realizacji procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne oraz średniego i wyższego szczebla zarządzania. Certyfikowany Asesor metody AC/DC. Wyznaje zasadę, iż największą wartością każdej organizacji są ludzie. Jest pasjonatką łączenia teorii z praktyką, przekładania nowości na rzeczywistość. Z chęcią realizuje wszelkie procesy związane z HR “miękkim”.

Wiktoria Dziewit – HR Specialist w GTHR Poland

Od ponad 9 lat związana z branżą HR, jako konsultant, asesor, trener i skuteczny koordynator różnego rodzaju projektów. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu systemów kompetencyjnych. Realizuje projekty diagnozy kompetencji metodą Assessment oraz Development Center w charakterze asesora wiodącego oraz koordynatora. Projektuje oraz wdraża systemy ocen okresowych. Realizuje rekrutacje na stanowiska specjalistyczne oraz średniego i wyższego szczebla zarządzania. Posiada doświadczenie trenerskie z zakresu umiejętności miękkich, sesji integracyjnych oraz specjalistycznych, m.in. Assessment/Development Center.

Konrad Możdżeń – Konsultant w Experum HR

Z branżą HR związany od ok. 3 lat. Certyfikowany Asesor metody Assessment/Development Center. Uczestniczył w ponad 30 diagnozach kompetencyjnych (AC i DC), w tym również jako asesor wiodący. Doświadczony w tworzeniu oraz pracy z wykorzystaniem modeli kompetencyjnych.

Katarzyna Kisiel – Asesor, Coach i Trener w Biznes Rozwój Ludzie

Menadżerka z wieloletnim doświadczeniem, certyfikowana Trenerka Biznesu i certyfikowana Asesor metody AC/DC. Wspiera efektywność biznesową firm poprzez wdrażanie strategii z obszaru tzw. “miękkiego” HR-u, budowania wizerunku pracodawcy oraz usprawniania komunikacji wewnętrznej. Pracuje z firmami, które nie posiadają w swojej strukturze HR Business Partnera, chcą stworzyć procesy HR w swojej organizacji od podstaw lub posiadają pojedyncze stanowiska odpowiedzialne za politykę HR i zależy im na możliwości konsultowania procesów.

mjr dr Paweł Wasilewski, Akademia Wojsk Lądowych

Doktor nauk społecznych, pedagog psychoprofilaktyk. Nauczyciel z 25-letnim stażem w tym 13-letnim akademickim. Od wielu lat zajmuje się problematyką patologii społecznej w służbach mundurowych, psychologią dowodzenia, w tym przywództwa wojskowego oraz bezpieczeństwa personalnego. Posiada ukończonych wiele szkoleń i kursów, w tym Szkołę Asesorów metody Assessment/Development Center, jak również bogaty dorobek naukowy w tym zakresie. Autor i współautor pięciu książek o tematyce bezpieczeństwa personalnego i przywództwa. W swojej działalności naukowej stara się odpowiedzieć na pytanie jak zbudować takie środowisko relacyjne, aby wysoka motywacja i morale pozwalały na wykonywanie zadań wydających się niewykonalnymi. Prowadzi warsztaty w ramach kursów kompetencyjnych oraz motywacyjne i kompetencji przywódczych dla podchorążych. Członek zespołu do opracowania „Koncepcji wdrażania Przywództwa w SZRP”, członek Polskiego Stowarzyszenia Asesorów Metody Assessment/Development Center, prezes Dolnośląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie, członek komisji rewizyjnej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie.